Tjedan zdravlja u našem vrtiću

Tjedan zdravlja u vrtiću bio je ispunjen raznovrsnim aktivnostima koje su djecu potaknule na usvajanje zdravih navika kroz igru i svakodnevnu interakciju. Djeca su zajedno s odgojiteljima sudjelovala u izradi voćnog smoothija, čime su se upoznala s procesom pripreme zdrave hrane i važnosti konzumacije voća. Tijekom aktivnosti, istraživali su različite vrste voća svim svojim osjetilima – promatrali su boje, opipavali teksture, mirisali, kušali i slušali zvukove pri rezanju voća.

Posebno zanimanje izazvalo je isprobavanje egzotičnog voća koje mnogi od njih nisu prije imali priliku probati. Kroz simboličku igru hranjenja lutke s voćem, djeca su dodatno učila o zdravoj prehrani na zabavan i interaktivan način, razvijajući pritom svoje socijalne vještine i empatiju. Aktivnosti su bile osmišljene tako da potiču djecu na aktivno sudjelovanje, učenje kroz igru i razvijanje pozitivnog stava prema zdravoj prehrani, važnosti fizičke aktivnosti, stjecanju pozitivnih i zdravih obiteljskih navika.