Suradnja s Muzejom seljačkih buna

1.2.2023. godine Dječji vrtić JUREK su posjetile predstavnice Muzeja seljačkih buna, muzejska savjetnica i voditeljica Vlatka Filipčić Maligec te kustosica Lidija Kelemen. Pod geslom „Muzeji su važni“ gošće su djeci predstavile i približile muzej kao kulturnu i edukacijsku instituciju koja organizira izložbe, radionice, prikuplja i čuva muzejske predmete i njihove “priče”. Muzeji su posebni čuvari kulturne i povijesne baštine. Susret s muzejskim djelatnicama završio je kreativnom radionicom  na kojoj su se djeca kroz izradu motiva Gupčeve lipe upoznala s likom Matije Gupca i povijesnim događajem Seljačke bune.

Muzejskoj savjetnici i voditeljici Muzeja seljačkih buna Vlatki Filipčić Maligec te kustosici Lidiji Kelemen zahvaljujemo na izdvojenom vremenu i kvalitetno provedenoj edukativnoj radionici s djecom.