Svečano podizanje Zelene zastave povodom stjecanja međunarodnog statusa Eko škola/vrtića

Među programima odgoja i obrazovanja djece predškolske dobi koje provodimo u DV JUREK iznimno važan je i Program, odgoja i obrazovanja za okoliš i održivi razvoj kojeg smo kontinuirano provodili u našem vrtiću, a dio je odgojno-obrazovne politike ustanove kojom težimo implementirati načela održivog razvoja.

Cijeli se program izvodio prema sveobuhvatnom, participativnom pristupu koji uključuje djecu, odgojitelje i druge djelatnike, roditelje koji su vrlo aktivno sudjelovali u cijelom projektu te lokalnu zajednicu u cjelini.

Kroz razne eko projekte i aktivnosti implementirane u svakodnevni odgojno-obrazovni rad, kod djece smo razvili svijest o povezanosti s okolišem, osjetljivost i odgovornost prema okolišu i proširili dječje znanje o ekološkim problemima i poticali ih na njihovo rješavanje.

U utorak. 27. lipnja 2023. godine u 9:30 sati, na vrtićkom dvorištu obilježili smo svečano podizanje Zelene zastave.