Vježba evakuacije i spašavanja

15. lipnja 2023. u Dječjem vrtiću JUREK održana je redovita vježba evakuacije i spašavanja u kojoj su sudjelovala djeca vrtićkih skupina sa svojim odgojiteljicama i većina ostalog osoblja dječjeg vrtića. Cilj vježbe bio je podsjetiti djecu i djelatnike na postupanje u slučaju nastanka požara.

Vježba je organizirana i provedena u suradnji s Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Gornja Stubica čiji članovi su pod punom vatrogasnom spremom s dva vozila simulirali spašavanje unesrećene osobe u požaru i gašenje požara.

Nakon uspješne evakuacije 50 djece i 13 odraslih osoba iz vrtića, druženje s našim prijateljima vatrogascima nastavljeno je upoznavanjem njihove opreme. Sigurni smo  da će  u budućnosti neki naš vrtićarac biti  njihov član. Biti pripadnik dobrovoljnog vatrogasnog društva plemenita je odluka!

Vatrogasac heroj, prijatelj moj!