Posjet predškolaraca Osnovnoj školi Matije Gupca

Dana 16.5. naši predškolarci iz starije vrtićne skupine “Vrapčeki” te vanjske Male škole, u pratnji svojih odgojiteljica i stručnog tima posjetili su Osnovnu školu Matije Gupca. Po našem dolasku dočekale su nas pedagoginja, knjižničarka i učiteljica razredne nastave koje su nas najprije provele kroz školsku knjižnicu. Tamo nam je knjižničarka pročitala priču “Miš u knjižnici” koju su djeca pažljivo slušala.  Nakon knjižnice slijedilo je pravo iznenađenje za naše predškolarce. Sadašnji prvašići ugostili su nas u svojim učionicama te nam zajedno sa svojim učiteljicama priredili kratki program. Uvidjeli smo kako škola može biti radosno mjesto uz ples, pjevanje i igrokaz. Naši predškolarci su se pridružili pjevanju te su pokazali prvašićima poznavanje slova i ostalih vještina koje stječu u programu predškole. Zaključili su kako učenje može biti zabavno te radosno iščekuju svoje buduće školske dane.