Manifestacija povodom projekta “Promet nije šala, ni opasnost mala”

U manifestaciji povodom projekta “Promet nije šala, ni opasnost mala” koja se je održala 12.5.2022. sudjelovalo je troje djece (J.I., M.I., J.B.) iz starije odgojne skupine Vrapčeki u pratnji odgojiteljice Monike Stinčić. Manifestacija je organizirana u DV Sveti Križ Začretje u kojem ih je dočekao glazbeni nastup djece toga vrtića. Početak programa započeo je u 10 sati, a dolazak i povratak do predviđenog mjesta organiziran je busnim prijevozom.
Nakon glazbenog programa, dočekali su ih policajci koji su raznim pitalicama i zagonetkama provjeravali dječja znanja o prometu i proširivali postojeća. Također, djeca su se na trenutak mogla uživjeti u ulogu pravog policajca jer im je bilo omogućeno isprobavanje policijskog vozila te lisica. Osim toga, djeca su mogla isprobavati igrališne sprave, igrom istraživati i rješavati razne ponuđene poticaje – zagonetke, slagalice, predmatematičke igre pridruživanja količine prometnih sredstava s brojem, senzomotorne igre pijeskom i pijenom, umetaljke, predčitalačke igre sa slovima, nazivima prijevoznih sredstava i povezanim fotografijama te pokretnu igru na travniku u kojoj su morali pažljivo pratiti prometne znakove. Djeci je osigurana voda i sok za osvježenje, kiflice, razne grickalice i voće. Povratak je bio u popodnevnim satima.