„Bubamarci“ u posjetu školi u sklopu eko projekta

U sklopu eko projekta „Uloga kukaca u eko sustavu“ djeca i odgojiteljice iz skupine „Bubamarci“ posjetili su matičnu osnovnu školu. Kroz osmišljene aktivnosti učiteljice prirode/biologije zajedno s učiteljicom iz posebnog razrednog odjela  i učenicima pokazali su djeci hotele za kukce i govorili o njihovoj važnosti, a potom su predstavili proizvode školske zadruge. Susret je nastavljen prezentacijom didaktičkih materijala  o kukcima i sudjelovanjem u istraživačko spoznajnim aktivnostima o razvoju i životu kukaca u kojima su „Bubamarci“ na zavidnoj razini pokazali što su sve naučili tijekom provođenja projekta u skupini.

Hvala Osnovnoj školi Matija Gubac na osmišljavanju i organizaciji ovog susreta. Njegujmo i dalje primjere takve dobre prakse.